Ochrona i zabezpieczenie lakieru

Powłoka ceramiczna to dodatkowa powierzchnia której wiązki ceramiczne mają wyższy stopień ochronny niż lakier bezbarwny pokrywający powierzchnie bazowa. Powłoka ceramiczna to uzupełnienie niedoskonałości technicznych nowoczesnych lakierów oraz ulepszenie starszych mocniejszych lakierów.

Właściwości powłoki ceramicznej

Każda z dostępnych powłok ceramicznych jest objęta skala twardości od 4H do 9H. Jest to skala w której powłoka ceramiczna posiada aktywne związki chroniące przed mikro zarysowaniami oraz zarysowaniami eksploatacyjnymi. Każda z powłok ceramicznych posiada filtry UV które chronią nasz kolor przed wypłowieniem. Kolejna cechą powłoki ceramicznej jest tworzenie idealnej płaszczyzny lakieru oraz wypełnienie niedoskonałości dzięki czemu tworzy się bariera hydrofobowa dzięki której otrzymujemy efekt kropelkowania oraz maksymalne odbicie zabrudzeń drogowych. Powłoka ceramiczna dzięki właściwości hydrofobowej pozwala nam utrzymać auto dłużej w czystości. Mikrouszkodzenia lakieru dzięki powłoce ceramicznej to już nie problem gdyż powłoka jest odporna na uderzenia mikro kamyków które uszkadzają lakier przez co pojawiają się odpryski. Powłoka ceramiczna uszlachetnia również barwę naszego koloru na samochodzie dzięki wiązkom zawartym w powłoce. Reasumując powłoka ceramiczna to idealne rozwiązanie by cieszyć się jak najdłużej wyglądem nowego samochodu.

Czy warto nakładać powłokę cermaiczną na używane auto?

Oczywiście jest to idealne rozwiązanie na odnowę swojego samochodu. Nasza praca z przygotowaniem samochodu jest jednym z punktów przed nałożeniem powłoki ceramicznej. Cała reszta niedoskonałości powłoka ceramiczna bez problemu pokryje w takim stopniu aby lakier przybliżyć do punktu jak najbliższego nowości.

Czy powłokę ceramiczną można aplikować na matowe i satynowe lakiery?

Powłoka ceramiczna idealnie nadaje się na lakiery matowe jak i satynowe. Dzięki wiązkom ceramicznym mamy możliwość zachowania naturalnego wyglądu matu oraz satyny. Każda z powłok ceramicznych uszlachetnia tego typu lakiery. Oraz pozwala na identyczna ochronę jak na innych lakierach.

Jak dobrać odpowiednia powłokę ceramiczną?

Każdy samochód użytkowany jest przez nas w różnych warunkach. Począwszy od ilości pokonywanych kilometrów, warunków pogodowych, garażowania, sposobu mycia, dbałości. Najważniejsze to sprecyzować w jakiś sposób go użytkujemy. Każdy z akredytowanych specjalistów jest w stanie po uzyskaniu odpowiedzi dopasować odpowiednią twardość oraz właściwości ceramiki która będzie nas cieszyć przez dopasowany okres pobytu na lakierze.

Jakich firm powłoki ceramiczne znajdziecie w naszym studio?

Każda firma powłok ceramicznych jest przez nas skrupulatnie sprawdzania w sposób praktyczny. Czyli testujemy czasami nawet kilka lat aby sprawdzić ich wytrzymałość czy wiązki ceramiczne spełniają swoje właściwość.

Jakich firm powłoki ceramiczne znajdziecie w naszym studio?

Każda firma powłok ceramicznych jest przez nas skrupulatnie sprawdzania w sposób praktyczny. Czyli testujemy czasami nawet kilka lat aby sprawdzić ich wytrzymałość czy wiązki ceramiczne spełniają swoje właściwość.

Wiodącą marka w naszym studio jest firma Fireball która powłoki ceramiczne produkuje oraz udoskonala już od wielu lat. Marka Fireball daje nam możliwość szerokiego wyboru. Posiadamy pięć stopni twardości, wytrwałości, efekcie hydro, odbicie brudu oraz połysk. Każda ma indywidualna nazwę. Pierwsza z nich to powłoka ceramiczna Aegis która cechuje się wysoką głębia uszlachetniającą kolor. Jest to powłoka idealnie nadająca się dla osób mało korzystający z samochodu gdyż jest Maksymalny przebieg to 35 tysięcy kilometrów. Założenie jest takie aby dwa lata zabezpieczyły nasz lakier w warunkach miejskich też przy nie dużych rozwijanych prędkościach.

Kolejna powłoka jest Devil’s Blood powłoka dla trochę bardziej wymagających jeśli mamy na myśli jazdę po mieście limit kilometrów to 50 tysięcy. W tej powłoce mamy już większą szklistość i troszkę większą hydrofobie porównując do poprzedniej powłoki. Następnym punktem jest powłoka ceramiczna Silla. To ona jest wiodącą w naszym studio jest powłoka wytrzymującą ekstremalne warunki w mieście jak i tez nadaje się na kilkunastokrotne trasy w ciągu roku. Jej przebieg oscyluje w liczbę 75 tysięcy kilometrów. Bardzo duża odporność na zabrudzenia oraz ochrona przed mikro zarysowaniami idealnie trafia w gust naszych klientów.Wymagającym klientom proponujemy powłokę Butterfly. Powłoka która pozwala na pokonanie już 100 tysięcy kilometrów. Twardość przy granicy 9H ulepszona i bardziej wytrzymała wersja silli. Ta powłoka idealnie nadaje się na trasy o standardowych prędkościach. Kolejna najwyższą ochroną ceramiczna jest powłok o nazwie Dok Do. Pełna dziewiątka której właściwości powalają a efekt wizualny oraz ochronny powala najbardziej wymagającego klienta jej maksymalny przebieg to sto pięćdziesiąt tysięcy kilometrów. I wytrzymałość naturalna nawet do 10 lat.

 

Masz pytania?

Chcesz zadać nam pytanie lub uzyskać szczegółowe informacje na temat naszych usług? Jeżeli tak, to zachęcamy do kontaktu!